VIDEO: Mladí zloději navštívili zoo. Velmi neobvyklým způsobem

Nepoznáváte tyto mladíky? Vnikli do prázdné Zoologické zahrady na Hluboké (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Po dvojici zlodějů, kteří neobvyklým způsobem a bez vstupenek, navštívili Zoologickou zahradu v Hluboké nad Vltavou, pátrají policisté. Zloději se totiž pokusili vykrást pokladu zoologické zahrady, tu pokladnu, která je již několik týdnů zavřená. Do areálu se dostali velmi neobvyklým způsobem.

Policisté zjistili, že dvojice zlodějů zachycená kamerami, měla v pondělí 11. ledna po čtvrté odpoledne vniknout po ledu rybníka do zoologické zahrady. „Mladíci se v zoo procházeli několik minut, neprohlíželi si výběhy, ani zvířata, ale pravděpodobně vyhlíželi, co ukrást. Jak jinak si pracovníci zoo mají vysvětlit, že rozbili tubus, do kterého návštěvníci odhazují staré a nefunkční mobilní telefony. Možná si i nějakou tu Nokii 3310 vzali,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Poté se pokusili pomocí násady od koštěte vloupat do pokladny. Plastové okno koštěti odolalo, a proto vzali kámen a okno po několika pokusech rozbili. „V prázdné pokladně nebylo co vzít, a tak ze zoologické utekli, a to ještě před příjezdem bezpečnostní služby,“ sdělil Matzner. Tak si možná ze svého lupu odnesli jen ty nefunkční telefony. Škodu však způsobili ve výši zhruba dvou desítek tisíc korun. Pokladna se totiž bude muset opravit.

Zanechali po sobě trochu spoušť a několik povedených fotografií. Podle policejního mluvčího by udělali dobře, kdyby se policistům sami přihlásili na lince 158. „Možná také mladíky na videu nebo fotografii někdo pozná, informace k jejich totožnosti přivítají policisté na lince 158. Pokud si chtějí tito dva mladí zloději trochu napravit reputaci, mohou se také sami přihlásit přímo v zoologické zahradě,“ doplnil Matzner.