Nahlédněte do tajemství Alberta Einsteina v divadle!

ČESKÝ KRUMLOV – Divadelní hra Marka St. Germaina Realativita je názornou ukázkou toho, že v životě nelze mít všechno a že obětování se jednomu cíli často vede k zanedbání něčeho jiného. Chcete nahlédnout do neprobádané kapitoly života Alberta Einsteina? Možná zjistíte, jak je důležité ctít svou volbu a obstát před sebou samým.

Autor staví svůj příběh na dramatické spekulaci a fiktivním setkání Alberta Einsteina a jeho dospělé dcery Lieserl. Einsteinovi se skutečně předtím, než se oženil se svojí první ženou Milevou, v roce 1902 narodila dcera, která ale už v roce 1904 záhadně zmizela. Je to neprobádaná kapitola Einsteinova života. Nikdy se o ní nezmínil a nikdo neví, zda zemřela, nebo byla dána k adopci. Tento fakt vyšel najevo až v roce 1987 z objevené soukromé korespondence. Dle autora Einsteinova dcera žije a dospělá se mu ohlásí jako novinářka. Chce se ale hlavně dopátrat vysvětlení, proč ji otec opustil.

Necháte se s neobyčejným citem, erudovaným intelektem, humorem a vhledem do dobových konsekvencí vtáhnout do souboje „morálky“ a „geniality“? Myslíte, že „velký“ člověk rovná se „dobrý“ člověk? Divadlo v Řeznické přiveze do Městského divadla v Českém Krumlově Relativitu 22. února v 19.30 hodin. Souhra Miroslava Táborského, který je zároveň režisérem, s Lucií Štěpánkovou a Kateřinou Táborskou je famózní, plná energie a naprosto vás pohltí!