Po nárazu kamionu do svodidel skončilo na D1 u Bravantic 12 tun železa

Foto: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Polský kamion dnes časně ráno boural do svodidel na dálnici D1 u Bravantic. Po nárazu mu z návěsu na silnici sjelo 12 tun kovových tyčí. U nehody zasahovaly 2 jednotky hasičů. Dálnice D1 ve směru na Olomouc pak byla půl druhé hodiny uzavřena.

Před čtvrtou hodinou ranní narazil, zatím z neobjasněných příčin, do svodidel na dálnice D1 řidič polského kamionu, který jel směrem na Olomouc. Už ve 4,00 hodiny ráno tak na dálnici pomáhali s likvidací nehody hasiči z Ostravy-Přívozu a Ostravy-Zábřehu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Kamion vezl čtyři balíky šestimetrových tyčí ve tvaru písmene L. Každý balík vážil okolo tří tun,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela. Hasiči museli tento náklad z dálnice překládat za pomocí automobilového jeřábu Demag/Terex. Ten na místo přijel také s mobilní kontejnerovou dílnou. Tyče hasiči uskladnili na nejbližší parkovací plochu.

Dálnice ve směru na Olomouc byla zhruba od 4,00 do 5,30 hodin úplně uzavřena a doprava byla odkláněna okolo Klimkovic. Řidič kamionu vyvázl bez zranění.