Pozor, některé autobusové spoje nebo jeho části budou jen na objednání

Zdroj: idpk.cz

DOMAŽLICKO – Od 31. ledna se uskuteční nový koncept v autobusové dopravě, tzv. spoj na zavolání. Jedná se o spoj nebo o části spoje, které do vybraných zastávek zajíždějí pouze v případě, že si cestující cestu do zastávky objedná.

Takovýto spoj poznáme, že v jízdním řádu je u času spoje nebo času v zastávce daného spoje symbol telefonu. Pokud je symbol v záhlaví celého spoje, jede na zavolání celý spoj. Tento symbol najdete i v poznámkách u spojů vyhledaných přes idos nebo krajský vyhledávač spojení.

Ukázka

Jak si spoj objednám?
Když potřebuji nastoupit v zastávce, ve které je čas odjezdu označen symbolem spoje na zavolání (nebo celý spoj), mohu to provést třemi způsoby:

  • přes call linku IDPK 378 035 477
  • přes webový formulář: www.idpk.cz/nazavolani
  • u řidiče autobusu jakékoli linky dopravce ARRIVA

Při objednání je vždy nutné uvést přesný název nástupní zastávky a dále znát datum a přibližný čas odjezdu. Telefonické objednávky na čísle 378 035 477 je možné provádět denně v době 6:00 – 18:00, nejdříve 48 hodin předem, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje z výchozí zastávky daného spoje. Objednání spoje jedoucího mezi 18:00 a 6:00 následujícího dne a mimo pracovní dny je nutno objednat do 18:00 posledního předcházejícího pracovního dne.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Objednávky přes řidiče nebo přes webový formulář je možné objednávat nejdříve 48 hodin, nejpozději 30 minut před vyjetím spoje.

Jak objednám výstup v zastávce na zavolání?

Výstup v takové zastávce není třeba předem objednávat, pokud leží na spoji, který není celý na zavolání. Stačí na daném spoji nastoupit do vozidla a řidiči nahlásit výstupní zastávku, autobus do ní pak automaticky zajede.

V tomto režimu jsou spoje nebo zastávky, které dlouhodobě vykazují nepravidelný počet cestujících. Domažlických zastávek či Havlovic se toto opatření netýká. Informovat by se však měli cestující zajíždějící zejména do menších obcí, například jde o některé spojů, které zajíždí do Nevolic, na Pelechy atd.