Rožnov připravil anketu pro obyvatele. Vyjádřete svůj názor na ohňostroje ve městě

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Vedení města připravilo pro obyvatele Rožnova anketu ohledně používání ohňostrojů na jejím území. Z dostupných odpovědí poté rozhodne, zda zábavní pyrotechniku zachová, omezí, zakáže s výjimkou Silvestra nebo úplné zakáže.

Radnice se tématem omezení ohňostrojů zabývá již nějaký čas a nyní na popud samotných obyvatel rozhodla o vytvoření ankety. Ta má deset otázek, které jsou zaměřeny na osobní postoj občanů k pyrotechnice, ať už k jejím světelným efektům, ale také k negativním dopadům na zdraví společnosti. Odpovídat mohou i ti, pro které jsou ohňostroje náplní práce. Podle místostarostky nejsou ani tak problémem oslavy na Silvestra, ale to, že lidé odpalují ohňostroje celý prosinec a to klidně i na sídlištích, čímž trpí například domácí mazlíčci nebo malé děti. „Chceme znát názor co nejvíce lidí, ať už obyvatel ze sídlišť, tak i lidí bydlících v rodinných domech. Zároveň doufáme, že se zapojí i lidé, kteří třeba ke svému podnikání ohňostroje využívají, tak abychom mohli při vyhodnocování zvážit názory obou stran,“ dodala místostarostka Kristýna Kosová. Anketa je anonymní, obyvatelé Rožnova mají možnost se k problematice vyjádřit do 5. února 2021.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.