V Ostravě se prolomil led pod 14 letým chlapcem, tři lidé skončili v nemocnici

OSTRAVA – Ostravští záchranáři vyjížděli k případu v části Poruba, kdy se během bruslení na rybníce prolomil led pod 14 letým hochem. Než se ho podařilo z vody vytáhnout, uběhlo nekonečných pět minut.

Nehoda se stala 18. ledna odpoledne. Venkovní teploty se tou dobou v Ostravě pohybovaly okolo mínus osmi stupňů celsia. „Operátoři tísňové linky 155 byli o chlapci propadlém pod led informováni před půl pátou hodinou odpoledne,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že na pomoc ihned vyjel záchranářský tým rendez-vous s lékařem a posádka rychlé zdravotnické pomoci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pod bruslařem se led prolomil během bruslení. Ve vodě zůstal uvězněn asi pět minut, zatímco se jej snažili z vody vytáhnout svědci události. „Dítě z vody vytáhla dvacetiletá žena a o rok starší muž. Ve studené vodě byli po ramena a po pás,“ líčí včerejší drama Lukáš Humpl.

Záchranáři po příjezdu zjistili, že je chlapec podchlazený, ale není zraněný a ani se netopil. Po základním vyšetření mu ihned poskytli tepelný komfort, přednemocniční neodkladnou péči a poté byl transportován do ostravské Fakultní nemocnice.

Ošetřeni museli být také oba zachránci dítěte, jelikož i oni jevili známky podchlazení. Také je si proto převzali do péče lékaři ve Fakultní nemocnici Ostrava.