Aktualizace: Jedenáct hasičských jednotek likvidovalo požár skladovací haly

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADECKO – Ničivé plameny minulý týden ve čtvrtek zničily konstrukci haly, ve které se nacházelo spoustu hořlavého materiálu, včetně tlakových lahví. Hasiči nyní sdělili další informace o vyšetřování požáru.

O požáru v Sendražicích jsme vás informovali v článku: Jedenáct hasičských jednotek likvidovalo požár skladovací haly. Škoda je zhruba 15 milionů korun. Na místo po požáru se v pátek vrátili vyšetřovatelé, kteří provedli ohledání místa. Při své práci spolupracovali s policisty a také se skupinou z Institutu ochrany obyvatelstva z Lázní Bohdaneč. Institut prohlédl místo po požáru speciálními prostředky pro dokumentaci, kterými disponuje. Jednalo se o skener a sférickou kameru, ty umožňují skenování prostoru požářiště v 3D ve vysokém rozlišení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zajištěné vzorky budou nyní podrobeny expertízám. Po opětovném ohledání byla navýšena odhadnutá škoda na minimálně 20 milionů korun. „Požár poškodil konstrukci haly, uvnitř hořely palety a plastové boxy s uloženými kovovými náhradními díly,“ říká tisková mluvčí Martina Götzová.