Dopravu na některých místech Libereckého kraje komplikoval mokrý sníh i náledí

LIBERECKÝ KRAJ – Zbytky sněhu nebo náledí na vozovkách komplikovaly ráno provoz na některých místech v kraji. Někde se tvořila i námraza a vlivem silného větru také sněhové jazyky. K opatrnosti řidiče vybízejí silničáři zejména ve vyšších polohách a na silnicích nižších tříd. Několik silnic nižších tříd v kraji je uzavřeno, ostatní jsou s opatrností sjízdné.

Hlavní silniční tahy v Libereckém kraji jsou mokré nebo se zbytky rozbředlého sněhu. Meteorologové upozorňují, že místy se na mokrých površích může tvořit náledí. Varování platí i pro čtyřproudou silnici I/35 z Liberce ve směru na Turnov, podle ČTK to vyplývá z údajů na webu Ředitelství silnic a dálnic.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Problémy působily po předchozím sněžení a následném oteplení i stromy obtěžkané mokrým sněhem. Například v Libereckém kraji přes noc hasiči vyjeli k 19 případům spadlých stromů na silnice. Jeden strom ráno spadl na silnici 10 u Malé Skály, do dalšího narazilo auto na silnici 286 u Benecka. Nehoda se obešla bez zranění.

V Libereckém kraji je pro nákladní auta nad 6 tun nadále kvůli sněhu uzavřená silnice přes Oldřichovské sedlo na Liberecku. Objízdná trasa do Frýdlantského výběžku vede po silnici 13 přes Frýdlant. Autobusy pak rovněž neprojely po silnici přes Ještěd. V kopci od Liberce na Ještěd v noci totiž zapadl kamion a zasahoval do vozovky, vyprošťoval se až dnes.

V noci přestalo v kraji sněžit či pršet a s postupující oblevou se ráno držela teplota pod nulou už jen v horských oblastech. Přes den by mělo být většinou oblačno, další srážky ale meteorologové neočekávají. Nejvyšší denní teploty budou mezi 2-5 °C, na Frýdlantsku by mělo být až šest stupňů. Nad nulu, o jeden či dva stupně, by se měla teplota dostat přes den i na horách. Silněji foukat bude na Frýdlantsku, vítr by měl v nárazech dosahovat až 65 kilometrů v hodině. Místy je ráno mlha.

Zbytky rozbředlého sněhu jsou na silnicích I. tříd na Jablonecku a Semilsku a také na vedlejších na Liberecku a Českolipsku. V Jizerských horách, Krkonoších a Lužických horách je na silnicích ujetá vrstva sněhu.

Foto: ilustrační a HZS LK