Hned první den využilo nabízenou pomoc s registrací 120 seniorů z Opavy

Foto: Magistrát města Opavy

OPAVA – Město Opava spustilo službu, jejíž náplní je pomoci seniorům s registrací do očkovacího systému. V Opavě je o tuto pomoc starším lidem od prvního dne velký zájem. Nasvědčuje tomu fakt, že hned 18. ledna, kdy město službu spustilo, ji na radnici využilo 120 občanů ve věku nad 80 let.

Opavští senioři mají zájem o pomoc při registraci jak po telefonu, tak osobně na magistrátu města. „Přes víkend jsme roznesli dvěma a půl tisícům seniorů do schránek leták s veškerými kontaktními údaji. Okamžitý pondělní zájem nás velmi mile překvapil,“ řekl primátor Opavy Tomáš Navrátil s tím, že s mnohými seniory při registraci osobně mluvil. „Lidé z řad seniorů byli rádi, že na ně někdo myslí a nabídl jim pomoc. Říkali, že sami by registraci nezvládli, protože systém je pro ně složitý,“ doplnil ještě informaci primátor.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Občané Opavy starší 80 let mohou každý pracovní den volat na linku opavského magistrátu na čísle 734 648 051, a to vždy od 8,00 hodin ráno do 16,00 hodin odpoledne. Ve stejnou dobu mohou navštívit i kontaktní místo v přízemí budovy radnice na Horním náměstí, které najdou v zasedací místnosti rady města.