Policisté přistihli řidiče s 2,5 promile, o chvíli později byl znovu za volantem

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Šestapadesátiletý muž z Kroměřížska si s pravidly příliš hlavu nelámal. Během jediného dne ho morkovičtí policisté přistihli dvakrát opilého za volantem, a to navíc bez platného řidičáku. Stát ho to může až rok vězení.

Hlídka na muže v obou případech narazila v Roštíně. „Při řízení vozidla značky Opel ho nejprve policisté překvapili odpoledne krátce před půl druhou. Nadýchal 2,53 promile. Další jízdu mu proto zakázali,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Opilec ale zákaz nerespektoval a do auta usedl znovu. „Večer krátce před půl devátou ho tak přistihla při řízení automobilu noční hlídka. Vzhledem k tomu, že tímto jednáním ohrožoval sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu, umístili ho policisté na protialkoholní záchytnou stanici,“ uvedla Simona Kyšnerová.

Na druhý den si muž vyslechl podezření z ohrožení pod vlivem návykové látky. Auto navíc řídil i přesto, že neměl platný řidičák. „Nyní mu za tuto trestnou činnost hrozí až jeden rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodává mluvčí.