Šest migrantů nalezli policisté uvnitř kamionu na Táborsku

Zajištění migrantů v kamionu na Táborsku (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Krátce úterním před polednem přijalo operační středisko jihočeské policie informaci, dle které v jedné firem na Táborsku byla při otevření návěsu kamionu mezinárodní přepravy zjištěna přítomnost šesti mladých mužů. Jednalo se o cizince z Afghánistánu a Pákistánu.

Na místo byla okamžitě vyslána policejní hlídka, která osoby zajistila. Vzápětí se na místo dostavila výjezdová skupina táborských kriminalistů a příslušníci jihočeské cizinecké policie. „Mladí muži nepředložili žádné doklady totožnosti,“ uvedl policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Prvotním šetřením bylo zjištěno, že by se zřejmě mělo jednat o pět osob z Afghánistánu a jedné z Pákistánu. Tři muži by měli být ve věku do osmnácti let, dle českých zákonů tudíž mladiství, další tři již dospělí, a to ve věku do 22 let.

Zajištění migrantů v kamionu na Táborsku (zdroj Policie ČR)

„Mladé muže si na místě převzala cizinecká policie. Skutečnosti ve věci jejich příjezdu na Táborsko jsou předmětem šetření táborských kriminalistů,“ uzavřel policejní mluvčí.