Strážníci v Praze budou mít nové vesty. V sedmi velikostech, za 14 milionů

PRAHA – Kvalitní balistické vesty dostanou pražští strážníci, aby je chránily během výkonu služby. Za vesty Městská policie Praha zaplatí až čtrnáct milionů během čtyřech let. Vesty budou celkem v sedmi velikostech.

I díky práci Městské policie patří Praha dlouhodobě k nejbezpečnějším městům na světě. Strážníci bývají často první, kteří se na místě zásahu objeví. Proto je třeba jim poskytnout adekvátní vybavení,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy pro bezpečnost Petr Hlubuček. Strážníci jsou během svého výkonu profese vystaveni vysokému zdravotnímu riziku a balistická vesta představuje naprosto nezbytnou ochranu jejich zdraví a životů.

Vedení hlavního města Prahy odsouhlasilo dodavatele osobních balistických vest pro pražské strážníky. Jedná se o dodávku až 1600 kusů vest v předpokládané hodnotě až čtrnáct milionů bez daně z přidané hodnoty. Zakázka je rozdělena na čtyři roky. Referenční vzorky od možných dodavatelů testovali v praxi sami strážníci. Důležitý byl i komfort při nošení. Vítězem se stala firma ESET Praha s.r.o.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Balistické vesty budou dodávány v celkem sedmi velikostech, od XS až po 3XL. „Zajištění kvalitní balistické ochrany pro strážníky byla dlouhodobě jedna z mých zásadních priorit. Jsem velmi hrdý na to, že budou pražští strážníci mezi prvními, v rámci bezpečnostních složek na území ČR, kteří budou mít zajištěnu tak kvalitní osobní balistickou ochranu,“ uvedl ředitel Městské policie Praha Eduard Šuster.