Třetí ročník participativního rozpočtu v Orlové startuje. Koho město podpoří?

Ilustrační foto.

ORLOVÁ – Občané mohou přihlásit své projekty do participativního rozpočtu města. Následovat bude hlasování o tom, jaké projekty by mělo město podpořit.

Až do 26. února probíhá registrace projektů do participativního rozpočtu, jeden občan může zaslat maximálně dva návrhy, a to osobně, elektronicky anebo do datové schránky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Návrhy projektů budou předány k technické analýze příslušným odborům městského úřadu. Ty zhodnotí jejich proveditelnost, majetkoprávní vztahy a očekávané náklady. Autoři projektů, které nepostoupí do fáze hlasování, budeme informovat o důvodech tohoto rozhodnutí. Autoři projektů, jejichž proveditelnost neumožní pouhé detaily, vyzveme k vysvětlení nebo doplnění,“ sdělila koordinátorka Dominika Ganovská.

V případě dotazů můžete kontaktovat koordinátorku Dominiku Ganovskou na e-mailu dominika.ganovska@muor.cz. Přihlašovací formulář projektu je ke stažení na webových stránkách města. Město může přispět částkou až 500 tisíc korun na realizaci projektu.