V centru Ostravy bude stát 6 patrový parkovací dům

foto: raš

OSTRAVA – Za Katedrálou Božského Spasitele v centru Ostravy bude stát parkovací dům P+R a P+G. Město si od jeho výstavby slibuje další krok k vyřešení dlouhodobého nedostatku parkovacích míst v Moravské Ostravě.

Projekt parkovacího domu hovoří o 6 nadzemních patrech se 417 parkovacími místy. Dále v budově, která zaplní proluku na rohu ulic Zámecká a Purkyňova, bude prostor pro obchody, služby i gastronomii. Součástí projektu bude i revitalizace přilehlého Náměstí Msgre. Šrámka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podobu parkovacího domu navrhlo studio Chalupa architekti. Porota, kterou tvořili nezávislí odborníci, zástupci města a obvodu, ho vybrala z šesti dodaných návrhů. Jeho stavba by měla začít v roce 2023.

„Oba návrhy, které porota ocenila prvními dvěma místy, jsou kvalitní. Vítězný návrh parkovacího domu studia Chalupa architekti respektuje své okolí, vhodně navazuje na budovu fary a je natolik velkorysý, že dobře dotvoří charakter náměstí,“ řekl Ondřej Vysloužil, ředitel městského ateliéru MAPPA.

„Umístění parkovacího objektu v jádrovém území města je sice kontroverzní, pro rozvoj centra města to bude ale zásadní stavba,“ řekla náměstkyně ostravského primátora Zuzana Bajgarová s tím, že díky dostatku parkovacích míst bude město moci v centru dostavět několik klíčových proluk, včetně té po květinové síni u Masarykova náměstí.

foto: MMO