Ve Strakonicích opraví další ze sakrálních staveb. Víme, která to bude

kaplička sv. Petra na Podskalí (zdroj strakonice.eu)

STRAKONICE – Město Strakonice každoročně opravuje některou z drobných sakrálních staveb na svém katastrálním území. V letošním roce byla vybrána kaplička sv. Petra na Podskalí. Jihočeským krajem jsou v rámci dotačního programu podporovány opravy sakrální architektury s cílem zachování a obnovení objektů kulturního dědictví.

Jak uvedla tisková mluvčí města Strakonice Markéta Bučoková, do jmenovaného dotačního programu je připravován projekt Oprava kapličky sv. Petra na Podskalí. „V rámci projektu dojde k opravě všech omítek, provedení vnějšího i vnitřního sol-silikátového nátěru v barevném odstínu, výměně střešní krytiny, osazení nového kovaného křížku, doplnění dveří, umístění vnitřní výzdoby kapličky, stabilizaci základového zdiva, dále bude provedena nová cihelná dlažba uvnitř kapličky a proveden okapový chodník dlážděný z lomového kamene,“ uvedla Bučoková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Celkové náklady projektu činí 380 000 korun, program poskytuje 50 000 korun dotace. Město Strakonice tedy uhradí 330 000 korun na opravu kapličky. „Realizace projektu musí být dle podmínek dotačního projektu ukončena nejpozději do jednatřicátého října tohoto roku,“ dodala tisková mluvčí města Strakonice.