VIDEO: Násilník zadržoval v bytě v Brně rukojmí. Vyhrožoval jejich zabitím

Zdroj: Policie JMK

BRNO – Ve středu se v bytě ve Václavské ulici v centru Brna odehrály dramatické události. Sedmatřicetiletý muž v bytě zadržoval pětašedesátiletou majitelku bytu s další ženou a jejími dvěma dětmi. Nakonec případ vyřešila zásahovka.

Rozrušený násilník sám telefonicky policistům oznámil svůj mysl a vyhrožoval dokonce zabitím rukojmí. Jako podmínku požadoval příjezd televizního štábu a rozhovor s redaktorem. Několikrát volal na tísňovou linku, nakonec začal komunikovat s vyjednávačem. Po více než devadesátiminutovém emotivním vyjednávání propustil šestiletého chlapce a o tři roky mladší holčičku. Na další pokusy o vyjednávání už ale muž nereagoval. Policisté zásahové jednotky byli nuceni vstoupit do bytu násilím. Rozrušeného muže za pomoci paralyzéru zklidnili a zajistili. „Nejprve jsme měli v péči dvě děti, které muž po hodině a půl vyjednávání s policií propustil. Zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav, byly rozrušené, ale v pořádku. Po zadržení pachatele jsme vyšetřili ještě dvě dospělé ženy, ani ony neutrpěly žádné zranění,“ popsala mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při zásahu, který byl ze vzduchu podpořen policejním vrtulníkem, nebyli vyděrač ani jeho rukojmí zraněni. Ukázalo se, že muž podobným způsobem vyhrožoval i na začátku roku v Přerově. „Kriminalisté případ dále vyšetřují. Zjišťují především pohnutky muže, jeho vztah k zadržovaným osobám a další okolnosti,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.