VIDEO: Polský kamion přivezl zboží z Turecka, přitom byl v havarijním stavu

zdroj: Celná správa JMK

BRNO, BŘECLAV – Běženci, kamion v havarijním stavu a zadržené osoby v mezinárodním pátrání, s tím vším se museli vypořádat jihomoravští celníci hned na počátku nového týdne.

V pondělí po poledni projížděla hlídka celníků parkovištěm na 56. kilometru dálnice D2 ve směru na Brno. Těsně za výjezdem na dálnici si všimla dvou mužů, kteří se vydali pěšky po dálnici směrem na Brno. Hlídka muže zastavila a zjistila, že se jedná o cizince bez dokladů totožnosti. Proto je převezli na nejbližší služebnu, kde je předali k dalšímu řízení kolegům policistům. Tentýž den přibližně kolem třetí hodiny celníci v Brně kontrolovali zboží dovážené z Turecka. Při kontrole zjistili, že polský kamion je v téměř havarijním stavu. Návěs měl narušenou konstrukci provizorně staženou popruhy a rozbitá koncová světla. Přivolaná hlídka policie konstatovala navíc sjeté pneumatiky nadoraz a rozhodla, že vozidlo není způsobilé provozu a nesmí pokračovat v cestě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Večer na dálnici D2 kontrolovala hlídka celníků dodávku se srbskou registrační značkou. Při kontrole dokladů totožnosti a následném prověření v databázích bylo zjištěno, že její srbský řidič je v pátrání Schengenského informačního systému. Po ověření nezbytných údajů byl muž zadržen a předán policii. Dalšího hledaného muže zadrželi celníci na parkovišti Rohlenka na 207. kilometru dálnice D1. Osobní automobil s polskou registrační značkou řídil muž bez dokladu totožnosti s moldavským řidičským průkazem. „Prověřením přes operační centrum celní správy bylo zjištěno, že na Moldavana byl vydán mezinárodní zatýkací rozkaz vydaný Interpolem, a navíc se jedná o nebezpečnou osobu. Muž byl zadržen a během krátkého času skončil v rukou policie,“ uvedla mluvčí jihomoravského celního úřadu Lada Temňáková.