Další nežádoucí jev koronakrize? Vyřeší ho v Praze 1,6 miliardy korun?

PRAHA – Díky uzavřeným obchodům a obavě z šíření nákazy novým koronavirem, se změnilo nákupní chování obyvatel Prahy. Více nakupují na internetu. Zvýšil se tak poměr obalových materiálů kolem separačních stanovišť. Praha se to snaží řešit, aby se z hlavního města nestalo smetiště.

Už na konci minulého roku nám bylo jasné, že zvýšený online prodej musí logicky znamenat zvýšené množství odpadu, zejména pak obalových materiálů. Proto jsme v uplynulých měsících navýšili svozové kapacity na celém území města,“ sdělil náměstek primátora hlavního města Prahy pro životní prostředí Petr Hlubuček. Praha v roce 2021 počítá s částkou 1,6 miliardy korun na zajištění svozu komunálního odpadu z pražských ulic a sběrných dvorů.

Za tyto peníze chceme mít v ulicích pořádek a budeme důsledně kontrolovat, zda je město za vydané prostředky uklizeno a v ulicích metropole je pořádek,“ doplnil náměstek. Jednou ze smluvních povinností svozových společností je úklid tři metry všemi směry od separačního stanoviště. Dva metry by měly společnosti zametat. Například společnost Pražské služby nasadí další tři vozidla na úklid.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vyzýváme městské části a občany, aby zasílali fotky a podněty na případné problémy se svozem tříděného odpadu ve svém okolí. Jsme připraveni všechny podněty obratem řešit se svozovými firmami,“ nabádá Petr Hlubuček. V tomto roce pak Praha počítá s vybudováním třídičky plastového odpadu za sto milionů korun a hodlá vydělávat prodejem tříděného plastového granulátu. Rovněž se chystá výměna posledního ze čtyř kotlů Malešické spalovny, kdy se opět sníží emise. Výměny těchto kotlů celkem vyjdou město na 2,8 miliardy korun.