Fotogalerie: Koukněte se na nové zásahové speciály krajských záchranářů

Fotogalerie: HZS MSK

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Zdravotničtí záchranáři Moravskoslezského kraje si díky dobrému hospodaření v minulém roce mohli pořídit hned tři nová vozidla z Fondu zábrany škod. Z něj na nákup aut použili téměř čtyři miliony korun.

„Zdravotnická záchranná služba uvedla v druhé polovině roku 2020 do provozu postupně tři nová vozidla díky finančním prostředkům z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů,“ řekl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl s tím, že všechny tři automobily jsou již plně využívány.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z vlastních zdrojů záchranářů bylo dofinancováno vybavení aut přístroji a zdravotnickou technikou, v hodnotě 562 050 tisíc Kč.

Dva ze zakoupených automobilů jsou určeny jako zásahové speciály pro rychlou lékařskou pomoc v setkávacím systému, tak zvaném rendez-vous. Jedná se v obou případech o vozidla Škoda Kodiaq Style 4×4. Tyto dva vozy slouží pracovištím v Ostravě-Fifejdách a ve Frýdku-Místku. Třetím automobilem je Škoda Octavia Combi Scout, které je k dispozici pro potřeby vedoucího zásahu v rámci Ostravy.

„Za nová auta jsme moc rádi. Určitě přispěla k dalšímu zkvalitnění přednemocniční neodkladné péče, kterou týmy záchranáři lidem v terénu poskytují,“ dodal ještě Lukáš Humpl.