Jen chvíli nechal řidič auto odemčené, a hned přišel o své věci

Ilustrační foto

JIHLAVA – Policisté hledají pachatele, který tento týden vykradl v Jihlavě osobní auto. Zloděj využil situaci, kdy řidič chvíli neměl odemčené vozidlo pod kontrolou.

Ke krádeži došlo v úterý 19. ledna po jedenácté hodině dopoledne. Když řidič vozu Fiat Ducato zastavoval, aby ze svého auta vyložil pár věcí, určitě nepředpokládal, že je někde blízko zloděj, který jen čeká na svou příležitost. „Řidič zastavil u křižovatky ulic Křivá a Jana Masaryka a věnoval se vykládce věcí z vozidla. Automobil nebyl zamčený a pachatel z něho vzal batoh s peněženkou,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Kromě osobních věcí a peněz přišel neopatrný řidič v momentu i o platební kartu, a tak policisté případ prověřují jako podezření z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po pachateli i ukradených věcech policisté usilovně pátrají. Zároveň nabádají řidiče k větší opatrnosti. „Vozidlo je nutné důsledně zamykat a při odchodu není vhodné nechávat si v automobilu uložené svoje cennosti,“ dodala Jana Kroutilová.