Mladý zlodějíček bral, co mu padlo do oka. Policisté ho obvinili hned z 20 skutků

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽ – Postrach kroměřížských obchodních domů má utrum. Minulý týden si jednadvacetiletý mladík vyslechl obvinění z krádeže, za což může jít až na osm let do vězení. Řady prohřešků se totiž dopustil za nouzového stavu.

Mladý muž se od loňského května do letošního ledna dopustil 20 protiprávních skutků. Lákaly ho hlavně krádeže v obchodních domech. „Odnášel si převážně drogistické zboží, drobnou elektroniku, alkohol, kávu a cukrovinky. Kromě toho vnikl do tří neuzamčených automobilů. Využil přitom okamžiku, kdy se řidiči na chvíli od vozidel vzdálili. Uvedenými krádežemi způsobil škodu za bezmála dvacet sedm tisíc korun,“ shrnula policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pří výslechu se ke všemu přiznal. Vzhledem k tomu, že se několika skutků dopustil za nouzového stavu, odpykat si může až 8 let ve vězení. Stíhán je ve vazbě.

Zlodějíček není pro kriminalisty žádným nováčkem. „Mladík byl nedávno kroměřížským soudem pravomocně odsouzen k šesti letům odnětí svobody pro násilnou trestnou činnost,“ dodává Simona Kyšnerová.