Na českobudějovickém výstavišti začalo očkování seniorů 80+

Senioři se přišli nechat naočkovat proti Covidu-19 na českobudějovické výstaviště do Pavilonu T1 (zdroj kraj-jihocesky.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – První senioři dorazili do OČKOcentra v Pavilonu T1 na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 21. ledna v půl osmé ráno. Odstartovala zde vakcinace veřejnosti ve věku 80+.

Předpokládaná provozní doba OČKA je v tento den do čtyř hodin odpoledne. V dalších dnech pak bude flexibilní, dle dodávek vakcín. Momentálně má OČKOcentrum k dispozici pro seniory celkem 780 dávek. Spotřebuje je během čtyř dnů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle personálu fungoval celý proces bez problémů a senioři včetně doprovodů si pochvalovali dobře nastavený systém i ochotnou obsluhu. „Prosím předejte mé veliké poděkování a pochvalu lidem, kteří stojí za zprovozněním OČKA. Myslím zejména pracovníky krajského úřadu a krajské nemocnice ČB. Právě jsem očkování absolvovala se svým osmdesáti devíti letým otcem a vše bylo na jedničku. Obrovský kus práce,“ nechala se slyšet Jitka Ničová.

Provozovatelem OČKOcentra na českobudějovickém výstavišti je Nemocnice České Budějovice. Proto zde pro všechny platí stejná režimová opatření, jako v jakékoli jiné nemocniční ambulanci.