Majiteli pitbulteriéra, který pokousal devítiletého chlapce hrozí rok vězení

ilustrační foto

HRADECKO – Mladý muž špatně uvázal svého psího miláčka, když si chtěl nakoupit. Pes utekl a napadl malého chlapce, kterému způsobil vážná zranění. V minulosti policisté už řešili několik situací tohoto muže a jeho pitbulla.

Vyšetřovatelé zhruba po půl roce obvinili dvaadvacetiletého muže z Nechanicka z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti. Toho se měl dopustit tak, že nedostatečně zabezpečil svého psa, který napadl malé dítě. Pokud soud uzná muže vinným, tak může skončit na rok za mřížemi.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

K útoku psa došlo minulý rok v červnu v Nechanicích. 22letý muž si chtěl nakoupit, a tak před prodejnou uvázal svého pitbulteriéra, což neudělal bohužel pořádně. Pes po chvíli utekl a napadl 9letého chlapce, který před ním utíkal. Než se stačil majitel psa rozkoukat a vyběhnout z prodejny, tak pitbull stačil dítě pokousat na pravé ruce a noze a způsobit mu 16 závažných ran.

Zranění si vyžádalo nejen lékařské ošetření, ale také hospitalizaci chlapce v nemocnici. „Dle zdravotního posudku pes způsobil dítěti zranění spíše těžšího stupně, kdy poranění v případě hlubších kousnutí mohla vést k bezprostřednímu ohrožení jeho života,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová. Při řešení případu zjistili policisté, že v minulosti byly již řešeny konflikty, které způsobil páníček se svým psem. Pitbulla měl poštvat proti nezletilé dívce a proti srnkám. Pes také vnikl na pozemky sousedů a to proto, že nebyl pořádně zabezpečen.