Ve Valašském Meziříčí koronavirus novomanžele neodradil

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Ani loňská pandemie koronaviru neodradila valašskomeziříčské novomanžele. Matrika dokonce eviduje o tři sňatky více než v roce 2019. Své Ano si ve městě řeklo 110 párů.

V roce 2020 se snoubenci brali nejčastěji v létě a na podzim do konce října, což koresponduje s rozvolněním opatření v koronavirové krizi. „Loni se termíny svateb měnily hlavně z důvodu omezeného počtu svatebních hostů. Tradičně velký zájem byl o obřady mimo obřadní místnost například v zámku Žerotínů či v kostele svaté Trojice,“ uvedla Ivana Kasalová, vedoucí valašskomeziříčské matriky. V loňském roce tak matrika oddala 110 párů, tedy o tři více než v roce předchozím. Jde zde tedy vidět, že ani pandemie neměla vliv na rozhodnutí vzít se. Už nyní se plní svatební termíny na tento rok, v jaké formě ale svatby proběhnou, se uvidí až spolu s vládními opatřeními a platnými nařízeními.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.