Žena riskovala vězení kvůli sedmi zapalovačům

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci se při svých pochůzkách věnují také krádežím v obchodech. V posledních dnech řešili dva případy, kdy při jednom z nich žena riskovala vězení kvůli sedmi zapalovačům v hodnotě 83 korun. Další muž se zase snažil odnést z obchodu zboží v hodnotě 1500 korun. Oba lupiči byli dopadeni.

Při návštěvě židenické prodejny se snažila ušetřit třiapadesátiletá žena. Při krádeži ji však přistihl pracovník obchodu a vyrozuměl hlídku městské policie. Ta po příjezdu zjistila, že žena si v kabelce odnášela sedm plynových zapalovačů v hodnotě 83 korun. „Jelikož měla dotyčná za sebou kriminální minulost, nebude se jednat v tomto případě pouze o přestupek,“ dodala tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Případ si převzala republiková policie.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O pár hodin později ve vinohradském supermarketu kradl pro změnu sedmadvacetiletý mladík. Rozhodl se odnést si zboží v hodnotě 1500 korun. Potraviny a drogerii si na prodejní ploše nastrkal do kapes a pokoušel se projít bez zaplacení. Za pokladnami ho ale dostihl pracovník ostrahy a zavolal strážníky. Ti po ověření totožnosti zjistili, že muž byl v minulosti pravomocně odsouzen za majetkovou kriminalitu, a tak ho s podezřením ze spáchání trestného činu předali republikové policii.