Zlínští strážníci zachraňovali zaběhlou ovci kamerunskou

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Pomoc městské policie si tentokrát vyžádal jeden ze zvířecích obyvatel Zlína. Do nezáviděníhodné situace se totiž dostala ovce, která uvízla ve výpusti. Nevšední zásah strážníků popsal zástupce ředitele městské policie Pavel Janík.

Ve středu před půl jedenáctou zavolal na linku 156 muž, který procházel poblíž rybníka v Malenovicích. Jeho pozornost upoutaly zvuky, které vycházely z hluboké výpusti.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Přivolané strážníky zprvu zmátl uvězněný živočich, který se na první pohled tvářil jako koza, ale vydával zvuky typické pro ovci. „Při bližším ohledání pak vyšlo najevo, že se jedná o ovci kamerunskou. Ta se neznámým způsobem dostala do míst, odkud se neměla sama nejmenší šanci dostat,“ přiblížil Pavel Janík.

Jeden ze strážníků proto překonal ochrannou mříž a přebrodil se až k nebohé ovci, kterou následně vysvobodil z uzavřeného prostoru. „Následně se podařilo zkontaktovat jejího vlastníka, který uvedl, že mu již utekly nejméně tři ovce poté, co někdo úmyslně poškodil elektrický ohradník. Hlídka Městské policie Zlín mu proto přislíbila častější kontroly lokality a odjela si na služebnu vyměnit promáčenou obuv,“ sdělil Pavel Janík.

„Upozorňujeme v této souvislosti veřejnost, že právo volného průchodu krajinou se nevztahuje mimo jiné také na pozemky určené k faremním chovům zvířat. Prosíme, nepoškozujte a neodstraňujte ohradníky, může dojít k úniku zvířat, k ohrožení bezpečnosti i ke škodám na majetku,“ zdůraznil Pavel Janík.

Foto: MP Zlín
Foto: MP Zlín