Chlupatý Fantom dovedl policisty k pachateli i jeho lupu!

Foto: Policie ČR

PRAHA VENKOV-ZÁPAD – Co všechno může být lákadlem pro zloděje, to by jeden nevěřil. Před půlnocí 14. ledna policisté z obvodního oddělení Hostivice společně se strážníky Městské policie Rudná obdrželi oznámení o krádeži okapových svodů ze střechy rodinného domu.

Neznámý pachatel zhruba půl hodiny před půlnocí překonal oplocení zahrady u rodinného domu s uzamčenou bránou i brankou, vnikl na pozemek, kde ze střechy demontoval 3 kusy tři a půl metrových měděných okapových svodů v hodnotě asi 20 tisíc korun a odtáhl je neznámo kam.

Na místo byl povolán kladenský psovod se svým čtyřnohým chlupatým kolegou Fantomem. Ten se dal po stopě, a nakonec velmi rychle dovedl policisty jak k odloženým okapům, tak i k pachateli.  Policistům se tak díky němu podařilo do necelých dvou hodin po spáchání činu zadržet podezřelého muže, který byl následně převezen na policejní služebnu.

Ještě téhož dne bylo zahájeno i jeho trestní stíhání. Sedmatřicetiletý muž byl obviněn z přečinu porušování domovní svobody a zločinu krádež. Jak se ukázalo, obviněný nebyl ve své zlodějské profesi žádný nováček. V posledních třech letech byl již za majetkovou trestnou činnost odsouzen. Tentokrát se jí navíc dopustil v době nouzového stavu, za což mu hrozí dva roky až osm let.

 

Foto: Policie ČR