Další kiosek je opravený a čeká na pronájemce

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Město rekonstruuje historickou památku a její úpravy se mají přiblížit co nejvíce původnímu návrhu z počátku 20. století. Kdo by se rozhodl uvést kiosek do provozu, může se přihlásit už teď, i když práce ještě nebyly zcela dokončené.

Město se rozhodlo opravit kulturní památku v centru města, konkrétně kiosky u Pražského mostu. Dva jsou již opravené, třetí čeká na dokončení. Jejich podoba se má přiblížit původnímu vzhledu z počátku minulého století, jak ho navrhl architekt Jan Kotěra. Objekt bude před výdejním okénkem zastřešen markýzou a celá investice by měla město přijít na tři miliony korun. Nyní se bude hledat dodavatel, který chybějící měděné reliéfy podle dokumentace vyrobí a osadí. „Rekonstrukce kiosku bude definitivně dokončena za několik měsíců, to by ale nemělo bránit tomu, aby se jeho případný nový uživatel nemohl nastěhovat dříve a kiosek provozovat. Již nyní připravujeme výběrové řízení na nájemce, který si zde otevře malý obchod nebo rychlé občerstvení,“ říká ředitelka správy nemovitostí Jaroslava Bernhardová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.