Karviná zjišťuje adaptaci na změny klimatu ve městě, zapojte se také

Ilustrační foto.

KARVINÁ – Město provádí výzkum adaptačních změn na změnu klimatu a prosí občany, aby se také zapojili a vyplnili formulář.

Místní radnice zpracovává adaptační strategii na změnu klimatu statutárního města Karviné, v rámci, kterého mohou občané vyplnit krátký dotazník. Šetření napomůže ke zpracování strategie a nastavení adekvátních výstupů zohledňujících specifika města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Delší letní vedra, prudké deště, sucho a další problémy zasahují v poslední době i naše město. Jedná se o dopady změny klimatu a do budoucna bude podle vědců ještě hůře. Chceme proto zajistit, abychom byli na podobné situace připraveni,“ dodává k průzkumu autor Miroslav Kostroun z karvinské radnice.

Dotazník se skládá z pěti částí, ve kterých občané odpovídají na otázky spojené s klimatem, oblastmi nejvíce ohroženými změnami klimatu, ale také konkrétními faktory změn klimatu. Některé otázky jsou otevřené a v jiných má respondent možnost výběru z nabídnutých odpovědí.

Dotazník můžete vyplnit zde. Vyplnění by nemělo zabrat více než 15 minut času.