Liberec nabízí pomoc seniorům nad 80 let nejen s registrací, ale i s odvozem do očkovacího centra

LIBEREC – Statutární město Liberec ve spolupráci s příspěvkovou organizací Komunitní středisko Kontakt Liberec od pondělí 25. ledna začne nabízet seniorům, trvale žijícím na území města, pomoc při registraci na očkování a odvoz do očkovacího centra.

Služba je bezplatná a určena zatím výhradně seniorům 80+. Požádat o pomoc mohou telefonicky každý všední den od 8.00 do 15.00 hodin na lince: 770 14 14 14

„Všem seniorům nad 80 let zároveň nabízíme i možnost se objednat a domluvit si přes dispečink naší příspěvkové organizace Kontakt odvoz na konkrétní termín očkování, který si už objednali nebo objednají. V konkrétních případech se pokusíme jim zajistit i doprovod z řad dobrovolníků,“ uvedl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle ředitele příspěvkové organizace Kontakt Liberec Michaela Dufka začne bezplatná služba fungovat v pondělí 25. ledna od 8.00 hodin. „Přijímat telefonické dotazy a objednávky budeme každý všední den vždy od 8.00 do 15.00 hodin. V případě, že zájem o službu postupně poroste, jsme připraveni na poptávku rychle reagovat a nasadit na vyřizování telefonátů další posily. Dokážeme zajistit dostatečné kapacity i pro nabízený odvoz objednaných žadatelů jak na místo, kde budou očkováni, tak zpátky domů. Počítáme také s tím, že se na nás může obrátit i někdo, kdo bude potřebovat ze zdravotních či jiných důvodů doprovod. I tuto službu se budeme snažit zajistit,“ sdělil ředitel organizace Kontakt Liberec Michael Dufek.

„Dejte, prosím, vědět seniorům ve svém okolí o této službě. Informujte sousedy a známé, ať společně očkovací proces zvládneme a pomůžeme tak libereckým seniorům,“ vyzval občany primátor města Jaroslav Zámečník.

Kvůli registraci na očkování může veřejnost využívat i bezplatnou celostátní linku: 800 880 066

Pro informace k onemocnění Covid-19 slouží národní bezplatná linka: 1212

Další důležité informace občané získají online na internetové adrese: covid.liberec.cz

Registrovat se online na termín očkování lze na adrese: registrace.mzcr.cz

Informační leták, který můžete pro své sousedy vyvěsit například na domovní nástěnku, bude od pondělí ke stažení na www.liberec.cz nebo vytištěný k osobnímu odběru na Městském informačním centru v Liberci v budově Nového magistrátu v aktuálních úředních hodinách magistrátu.

Ilustrační foto