Opilý řidič naboural do sloupu a poté do stromu. Letěl pro něj vrtulník

U obce Dříteň na Českobudějovicku havaroval opilý řidič (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Na Českobudějovicku havaroval v polovině týdne opilý řidič. Podle informací policie nepřizpůsobil rychlost jízdy aktuálnímu stavu silnice a v zatáčce vyjel mimo ni. Tady narazil do telefonního sloupu a poté do stromu. Do nemocnice ho transportoval vrtulník.

Nehoda se stala ve středu 20. ledna 2021 ve třičtvrtě na jednu odpoledne na silnici druhé třídy číslo 141. Osmadvacetiletý řidič z Písecka řídil osobní vozidlo značky Citroen ve směru od obce Chvalešovice k obci Číčenice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„V katastru obce Dříteň nepřizpůsobil rychlost svému aktuálnímu stavu a stavu vozovky a s vozidlem vyjel v pravotočivé zatáčce vlevo mimo komunikaci. Zde pak narazil do dřevěného telefonního sloupu a poté do vzrostlého stromu,“ popsala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.

U obce Dříteň na Českobudějovicku havaroval opilý řidič (zdroj Policie ČR)

U nehody okamžitě zastavili svědkové události, kteří zraněnému řidiči poskytli první pomoc. Ten byl posléze transportován vrtulníkem letecké záchranné služby do českobudějovické nemocnice.

Řidič je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Policisté opakovanou dechovou zkouškou naměřili muži více než dvě celé dvě promile alkoholu v dechu,“ doplnila Schwarzová. Případ řeší českobudějovičtí dopravní policisté.