Počasí ztížilo dopravu a během dvou dnů došlo ve Středočeském kraji k 24 nehodám! 

Foto: HZS ScK

STŘEDNÍ ČECHY – Se změnou počasí zaznamenali středočeští hasiči zvýšený počet dopravních nehod. Jen od úterní osmnácté do středeční desáté hodiny jich do statistik přibylo dvacet čtyři. Při nehodách se zranilo deset osob, jednu se zachránit nepodařilo.

Nejvíce hasiče zaměstnaly na Mladoboleslavsku, kde vyjely k osmi kolizím. Jedna z nich se stala krátce po středeční osmé hodině ranní mezi obcemi Strašnov a Brodce, při které autobus s pěti cestujícími sjel do příkopu. Událost se sice obešla bez zranění, nicméně přivolaní hasiči museli odstranit zeminu, která bránila otevření dveří. Teprve potom mohli všichni pasažéři bezpečně opustit vozidlo. Vyproštění autobusu z příkopu následně zajistil řidič přes majitele.

Mnohem náročnější odstraňování následků dopravní nehody musela řešit profesionální jednotka ze stanice Nymburk. Krátce před osmou hodinou došlo před kruhovým objezdem na výjezdu z města směrem do Mladé Boleslavi k dopravní nehodě dvou nákladních automobilů. Jedno z vozidel navíc narazilo do rozvodné skříně u plotu přilehlé stavební firmy. Ačkoliv byla kabina automobilové plošiny po střetu značně poškozená, obešla se událost bez zranění. Odstraňování následků nehody však tak lehké nebylo!

Hasiči nejprve po příjezdu na místo zasypali uniklé provozní kapaliny a na obou vozidlech provedli protipožární opatření. K vytažení těžké plošiny zpět na vozovku bylo zapotřebí tří vyprošťovacích automobilů. Jednotce proto přijela na pomoc s vyproštěním specializovaná firma.

Na místo byla povolána také pohotovostní služba elektrických rozvodných závodů k zajištění poškozené rozvodné skříně a Správa a údržbu silnic k uklizení vozovky od trosek vozidel a použitého sorbentu. Silnice byla v místě střetu po celou dobu vyprošťovacích prací uzavřena.

Foto: HZS ScK