Recidivista chtěl ujet policistům v Bílovicích, ale dostal smyk

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek odpoledne pronásledovali policisté třiačtyřicetiletého řidiče centrem Bílovic nad Svitavou. Honička trvala jen pár desítek sekund, protože dobrým šoférem rozhodně nebyl.

Jakmile ve zpětném zrcátku spatřil přibližující se hlídku, prudce sešlápl plyn. Ani když projížděl úzkými uličkami, nezpomalil a jen těsně míjel několik nic netušících chodců, mezi kterými byly i maminky s malými dětmi. Krátké ujíždění nakonec skončilo smykem na zledovatělé cestě. Narazil do plotu a zůstal s autem stát napříč vozovkou. Policistům se totiž rozhodl zmizet na letních pneumatikách. „Po havárii šofér odmítl test na drogy, a navíc bylo zjištěno, že má soudem vyslovený dvouletý zákaz řízení motorových vozidel. Nyní musí počítat s tím, že mu za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ sdělil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.