Tereza sesazena, Jakub obhájil. Jaká jména loni nejčastěji dostávaly děti ze Zlína?

Ilustrační foto

ZLÍN – Ve Zlíně se v loňském roce narodilo 2216 dětí, a to 1126 chlapců a 1090 dívek. Co se oblíbenosti jmen týče, u chlapců k velkým změnám nedošlo a prvenství opět s přehledem získal Jakub. Naproti tomu u děvčátek rodiče převálcovali minulou vítězku Terezu, která se tentokrát neobjevila ani v „top pětce“.

Za loňský rok zlínské martikářky zapsaly do knihy narození 64 Jakubů. 52 chlapečků dostalo jméno Matyáš, Davidů bylo 45, Vojtěchů 39 a Filipů 36. „Mezi oblíbená jména stále patří i Adam, Jan, Matěj, Lukáš a Tomáš,“ dodává mluvčí zlínského magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Mezi holčičkami se největší oblibě těšilo jméno Eliška, přibylo jich celkem 45. „Elišku následují ve shodném počtu 35 jména Anna a Natálie, poté Adéla 32, Ema 28 a 20 dívek, které mají ve jméně zapsanou variantu zdvojeného „m“, tedy Emma. Vloni se na vyšších příčkách žebříčku oblíbenosti držela i jména Julie, Tereza, Terezie, Sofie, Karolína a Amálie,“ vyjmenoval Tomáš Melzer.

Druhé jméno nechali rodiče zapsat 41 dětem. Objevila se zde nejen Anna či Marie, ale i Václav, Libuše, Josefína, Jan, Dalin, Maya, Leonor, Thomas, Matyáš, Alexandra nebo Magnus.

Paletu křestních jmen ve Zlíně ozvláštnila i ta méně obvyklá. Mezi nově narozenými dětmi se tak objevil třeba Baltazar, Hugo, Kemal, Kevin, Ravi, Rayan nebo Zachariáš a u děvčat Aida, Ailin, Aurora, Doriana, Encarna, Floriana, Lota, Luna, Meriem, Selina, Zara nebo Zoey.