Video: Tři cizinci kradli z aut filtry pevných částic, způsobili škodu za víc než tři miliony korun

foto a video: Policie ČR

HRADECKO –Zloději se zaměřili na značky vozidel Reanult a Opel, mezi těmito vozidly byly i sanitky. Odcizené filtry pak putovaly do jejich domovské země jako náhradní díly. Teď lapky může čekat až osm let vězení.

Policisté po dvou měsících usilovného pátrání dopadli zloděje 23. října v ranních hodinách uplynulého roku a nyní kriminalisté rozšířili trestní stíhání o další činy. Velkou pomocí byl v říjnu při vypátrání kvalitní městský kamerový systém v Pardubicích. Činu se dopustili tři cizinci ve věku 38, 41 a 43 let s domovskou zemí v EU. Rychle pak padlo obvinění z krádeže. „Jednačtyřicetiletý muž byl navíc obviněn z maření úředního rozhodnutí, protože v září 2019 mu byl uložen za krádež tříletý trest vyhoštění,“ říká policejní tisková mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Tehdy muži způsobily škodu na 22 vozidlech přesahující 1,6 milionu korun. V Hradci Králové a Pardubicích kradli z volně zaparkovaných aut značek Renault Master a Opel Movano. Z aut demontovali filtry pevných částic DPF, za své skutky byli trestně stíháni a hrozil jim trest až na 8 let vězení.

Teď se třem cizincům ještě připočítalo dalších 12 litrů, celkově jich tedy ukradli 41. Tentokrát se činů dopouštěli už po celé naší zemi. „Ve všech případech se jednalo o ty samé typy vozidel značky Renault a Opel. Škoda se tím pádem rozrostla na více jak 3 miliony korun. Přesto, že se škoda téměř zdvojnásobila, trestní sazba zůstává stejná,“ dodává tisková mluvčí.