Bohumín hlásí za loňský rok téměř pětinový nárůst porodnosti

Foto: pxb

BOHUMÍN – Loňskou statistiku porodnosti zveřejnilo v těchto dnech Město Bohumín. Gratulace si zaslouží rodiče 186 dětí. Mezi narozenými Bohumíňáčky je 94 děvčátek a 92 chlapců.

Podle údajů z matriky se loni v Bohumíně narodilo o 25 miminek více, než v předchozím roce. „Dvojčata se v Bohumíně narodila loni jen dvakrát, zato to bylo ve stejný den v listopadu,“ říká s úsměvem mluvčí magistrátu Lucie Špačková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Preferovaná jména, která bohumínští rodiče dětem loni dávali, jsou Eliška, Sofie, Viktorie, Matyáš, Tobiáš a Jakub. „Jméno Jakub spadlo po letech prvenství až na druhé místo. Předběhl jej loni Matyáš“ uvedla bohumínská matrikářka Věra Wastlová s tím, že jména Jakub a Tobiáš se loni umístila na druhém místě společně. Z dívčích jmen se tentokrát o prvenství dělí hned tři, a to Sofie, Viktorie a Eliška.

Novorození Bohumíňané se loni pyšnil také méně obvyklými jmény. Z těch chlapeckých uvádíme například Anthonyho, Eliase, Eliana, Kevina, Mattea, Timona nebo Thomase. Pozadu za nimi nezůstaly ani holčičky. Narodila se například Alla, Bianca, Ella, Ellis, Elizabeth, Emily, Kiara, nebo Vivien.