Cestující, dejte pozor na výluky a změny v dopravě

ilustrační foto

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V tomto týdnu čeká cestující vlakem několik vlakových výluk. Cestující v Brně potěší dobrá zpráva.

V úterý 26. ledna od 8:50 do 14:35 hodin budou vlaky linky S8 v úseku Břeclav – Novosedly nahrazeny autobusy náhradní dopravy. V úseku Břeclav – Mikulov na Moravě jsou spoje vedeny souběžně vlaky bez návaznosti na autobusy náhradní dopravy podle zvláštního jízdního řádu. Přeprava jízdních kol není v autobusech náhradní dopravy zajištěna. V úterý a středu dopoledne se bude pracovat na trati mezi Břeclaví, Mikulovem, Novosedly a Hrušovany-Šanovem. Od pondělí do čtvrtka pak opět v dopolední době budou autobusy nahrazovat vlaky S2 mezi Brnem a Křenovicemi. Ve městě Brně ani v regionální autobusové dopravě žádné výluky nejsou plánovány. V Brně po dlouhé době od úterka 26. ledna opět začnou jezdit trolejbusy 32, 34, 36 na konečnou na ulici Brandlova – zastávka Česká a zjednoduší se tak přestup od tramvají.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I když se to v Brně nezdá, v okolí Bystřice nad Pernštejnem je stále sněhu dost. Udělejte si pohodový výlet bez zbytečného stresu v autě například spěšným vlakem S3/S31 Pernštejn kolem osmé z Brna. Případně můžete jet z Tišnova autobusem do Skryjí (bus 336) nebo Olší (bus 335).