Divoká noční jízda skončila nehodou. Policisté hledají svědky

Ilustrační foto

KRAJ VYSOČINA – Policisté hledají svědky nočního pronásledování vozu, jehož řidič nezastavil v Třebíči policejní hlídce. Auto nakonec havarovalo a řidič i spolujezdec skončili v nemocnici. Pokud jste dnes v noci jeli z Třebíče směrem na Telč a všimli si osobního auta pronásledovaného policií, kontaktujte linku 158.

Třebíčští policisté chtěli dnes chvíli po půlnoci zkontrolovat ve městě Škodu Felicii tmavě zelené barvy, která jela po Žerotínově náměstí. Řidič na zastavení nereagoval, přidal plyn a snažil se zmizet Pražskou ulicí. „Řidič ujížděl po silnici I/23 přes Červenou Hospodu, Štěměchy do Předína, kde náhle odbočil na obec Želetava. Zde změnil směr jízdy a najel na silnici I/38 směrem na Jihlavu. Na „kasárenské“ křižovatce v protisměru pokračoval v jízdě na silnici I/23 směrem na Markvartice, Starou Říši a Telč,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková. Jen velmi málo chybělo a divoce ujíždějící řidič zavinil před Želetavou nehodu, při které hrozila čelní srážka s projíždějícím náklaďákem.

Před Telči se ujíždějící vůz pokusila zastavit další policejní hlídka, řidič ale opět nezastavil a pokračoval po silnici směrem na Krahulčí, kde za obcí v 00:44 hodin havaroval. Řidič ani jeho mladistvý spolujezdec neměli sice viditelná zranění, ale záchranka je odvezla do nemocnice k preventivnímu vyšetření.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté se obracejí na řidiče, kteří jeli dnes v noci v době mezi dvanáctou a jednou hodinou uvedenou trasou a potkali rychle jedoucí osobní auto pronásledované policejním vozem se zapnutými majáky, aby zavolali na linku 158 nebo se obrátili na číslo 974 261 321. Policisté by uvítali i případné záznamy z palubních kamer a zejména svědectví řidiče nákladního auta, který byl na silnici mezi Želetavou a „kasárenskou“ křižovatkou ujíždějícím řidičem bezprostředně ohrožen.