Kraj doporučil středním školám, aby pro přijímačky stejně využily CERMAT

Foto: MSK - ISŠ v Českém Těšíně

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Pandemická vládní nařízení v posledních měsících už stihla zamíchat maturitami a státnicemi. Teď opatření dopadají i na přijímací zkoušky. Přestože vláda letos zrušila jednotnou přijímací zkoušku CERMAT, vedení Moravskoslezského kraje, po dnešním zasedání rady, doporučilo ředitelům všech krajských středních škol, aby přesto přijímaly žáky do maturitních oborů na základě jednotných přijímacích zkoušek CERMAT.

Využití zkoušky CERMAT dle kraje zajistí udržení kvality žáků, kteří na střední školy nastoupí do maturitních oborů. Jednotnou přijímací zkoušku podpořily také školské asociace působící v Moravskoslezském kraji, a to i přesto, že v tomto roce není na základě rozhodnutí ministra školství jednotná přijímací zkouška CERMAT povinná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Jsem velmi rád, že vedení kraje i školské asociace mají stejný postoj i v této složité době. Využití jednotných přijímacích testů v našem regionu zajistí udržení kvality našeho středoškolského vzdělávání a umožní přijetí nejvhodnějších uchazečů do maturitních oborů,“ uvedl náměstek hejtmana Stanislav Folwarczny.

Kraj jednotnou zkoušku doporučujeme všem školám, jimž je zřizovatelem. CERMAT zkoušky ovšem nebudou nutné v případě, pokud se do oboru přihlásí stejný nebo nižší počet uchazečů, než kolik jich střední škola plánuje přijmout.

„Jsem zvědavý, jestli se ke stejnému kroku rozhodnou také ředitelé soukromých středních škol, protože udržení kvality středoškolského vzdělávání je bezpochyby společným zájmem všech škol, bez ohledu na jejich zřizovatele,“ uvedl ještě resortní náměstek hejtmana, Stanislav Folwarczny.