Opilý mladík nadával a nechtěl se hnout z prodejny. I policisté měli co dělat

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Muže, který silně opilý budil pohoršení v obchodním centru, zadrželi o víkendu policisté. Skončil na záchytce a nyní čelí podezření z přestupku proti veřejnému pořádku.

Prodavačkám a kupujícím obchodního centra v Humpolci se naskytl v sobotu 23. ledna po dvacáté hodině večer nehezký pohled. O jednu z pokladen se opíral vrávorající, silně opilý mladík, který vykřikoval nesrozumitelné nadávky. Ostraha obchodu se ho sice opakovaně snažila zklidnit a žádala ho, aby odešel, on na to ale vůbec nereagoval.

„V místě stále vrávoral, spadávaly mu kalhoty a svým jednáním budil veřejné pohoršení,“ sdělila mluvčí policie Dana Čírtková. Pracovníkům ochranky nezbylo nic jiného než přivolat policejní hlídku. Ta následně provinilce vyvedla z obchodu, i když to nebylo vůbec jednoduché. „Vzhledem ke své silné podnapilosti nebyl schopen samostatné chůze bez cizí pomoci a svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život i život nebo zdraví jiných osob a taky majetek,“ dodala Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté dali mladíkovi dýchnout, test ukázal 2,49 promile. Další jeho cesta tedy vedla do Jihlavy na záchytku. Za přestupek proti veřejnému pořádku hrozí dosud netrestanému třiadvacetiletému muži pokuta, díky níž si snad své pití příště lépe uhlídá.