Peníze za roušky půjdou seniorům

Foto: Oficiální www města Náchod

NÁCHOD – Díky rouškomatu měly loni tisíce lidí k dispozici ochranné prostředky. Peníze, které se za ně vybraly, teď putují na dobrou věc. Jsou určeny pro nejohroženější skupinu, jakou jsou senioři. Město pro ně nakoupí polohovací postele včetně nezbytného příslušenství.

Kvůli pandemii koronaviru vznikl loni na jaře v Náchodě rouškomat, díky kterému se podařilo zajistit ochranné prostředky pro tisíce lidí. Roušky se prodávaly za symbolickou pětikorunu a celkem se podařilo vybrat přes 350 tisíc korun. Za peníze se chystá město nakoupit polohovací postele pro seniory. „V této nelehké době neustálých změn je potřeba pomáhat potřebným. I proto jsme se rozhodli, že k 13 lůžkům, které si u nás město objednalo, přidáme ještě dvě jako dar a zároveň jako naše poděkování Městskému středisku sociálních služeb Marie. V dnešní době je péče o seniory nesmírně důležitá,” sdělil majitel společnosti PROMA REHA Radek Jakubský.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.