Řidiči, nepřehlédněte! Na těchto silnicích I. třídy ve Zlínském kraji se letos bude opravovat

Ilustrační foto: ŘSD

ZLÍNSKÝ KRAJ – Ředitelství silnic a dálnic chystá pro letošní rok řadu oprav na silnicích I. třídy. Například silnici I/35 čeká výměna povrchu hned na třech úsecích, opravovat se budou i tři okružní křižovatky ve Valašském Meziříčí. Dopravní komplikace přinesou i práce na jedné z křižovatek v Uherském Hradišti. O předběžných plánech ŘSD informovala mluvčí zlínské pobočky Lucie Trubelíková.

Na průtahu Rožnovem se naváže na předchozí fáze oprav. „Na začátku stavební sezóny dokončíme III. etapu oprav povrchu vozovky v Rožnově pod Radhoštěm na nábřeží Dukelských hrdinů, a to úsek od křižovatky U Janíků pro městskou knihovnu. První dvě etapy oprav jsme již dokončili v loňském roce,“ sdělil ředitel Správy Zlín ŘSD Karel Chudárek.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Řidiči si otestují nervy při výměně povrchu vozovky u celkem tří okružních křižovatek silnic I/35 a I/57 ve Valašském Meziříčí. Začít by se mělo v dubnu. „Termín realizace ještě upřesníme. Navazovat bude další oprava úseku silnice I/35 v délce 1,432 kilometru v ulici Rožnovská. Práce budeme pravděpodobně provádět po polovinách v režimu 1+1.  Ani zde se nevyhneme dopravním komplikacím, zejména v ranních a odpoledních špičkách. Dopravní omezení a případně objízdné trasy také ještě upřesníme,“ doplnil Chudárek.

Na Valašsku se chystají i další opravy. Pracovat se bude na silnici I/57 v obci Horní Lideč a ve Vsetíně (sjezd Ohrada) – Ústí.

Do provozu na Uherskohradišťsku zasáhne oprava úseku silnice I/50 před křižovatkou Bzová – Starý Hrozenkov a I/55 v Kunovicích, a to od kunovického podjezdu po křižovatku v centru. Dojde tu k částečnému rozšíření silnice I/55 a v některých místech vzniknou nová parkovací místa, aby byla doprava bezpečnější a plynulejší.

Dopravní komplikace se dají očekávat také při výměně povrchu křižovatky silnic I/55 a II/497 v Uherském Hradišti. „Práce zde chceme zahájit v dubnu. Trvat by měly zhruba jeden měsíc. Dopravní omezení také upřesníme před zahájením prací,“ slíbil  ředitel zlínské pobočky ŘSD.

Předběžný plán oprav silnic I. třídy ve Zlínském kraji v roce 2021

I/35 Rožnov pod Radhoštěm, nábřeží Dukelských hrdinů, oprava vozovky

I/35, I/57 Valašské Meziříčí, okružní křižovatky

I/50 před křižovatkou Bzová – Starý Hrozenkov

I/55 Kunovice, průtah

I/55 Uherské Hradiště, křižovatka s II/497

I/57 Horní Lideč

I/57 Vsetín sjezd Ohrada – Ústí (most ev.č 57-071)