Řídil i přes zákaz řízení. Teď si za volant nesedne pěkně dlouho

OLOMOUCKO – Policejní kontrole neunikl 46letý řidič na Olomoucku, který řídil i přes několik zákazů řízení. Řidič je nyní za svůj prohřešek stíhán vazebně a za mřížemi si může pobýt až dva roky.

Ve čtvrtek 21. ledna dopoledne policejní hlídka zastavila 46letého řidiče ze Šternberska, který řídil Forda. Policisté u něj zjistili, že za volant usedl i přesto, že má hned několik zákazů řízení. „Řidič si za ,,nelegální“ jízdy postupně vysloužil zákaz řízení až do června 2029,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová. Za maření výkonu úředního rozhodnutí je nyní řidič stíhán vazebně. Za mřížemi si může celkem pobýt až dva roky.

 Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

V Olomouckém kraji policisté evidují za rok 2020 přes 400 řidičů, kteří usedli za volant i přes vyslovený zákaz řízení. Ti rozhodnutí soudu či správního orgánu nerespektují a neuvědomují si možné následky. Stejně jako výše zmíněný řidič se i jiní mohou svým jednáním připravit o čas strávený na svobodě.