V Rožnově vzniklo komunitní centrum pro rodiče s dětmi, na otevření ale musí ještě počkat

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Komunitní centrum Puntík v Rožnově pod Radhoštěm je připraveno otevřít. Rodiče s dětmi tu čeká prostor pro hry, zábavu, odpočinek i tvoření a společné setkávání. Do provozu ale bude uvedeno, až to epidemiologická situace dovolí.

Centrum Puntík se nachází v 1. patře obchodního domu Láz v Rožnově pod Radhoštěm a provozuje jej Středisko volného času. „Děti se mohou těšit na plně vybavený hrací koutek od klouzačky, domečku, přes kočárky, ponk či další. Samozřejmě je zde připraven i prostor pro společné stolování, tudíž nechybí stolečky a židličky. Pro maminky je zde přichystáno zázemí v podobě gauče, lednice, varné konvice nebo mikrovlnné trouby,“ popsala mluvčí rožnovské radnice Petra Graclíková. Prostor také zpříjemňují zvířátka na stěnách, která vytvořila zdejší mladá výtvarnice Štěpánka Polášková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Slavnostní otevření mělo proběhnout už v lednu, kvůli epidemii koronaviru to však není možné.  „Společně všichni čekáme, až se opatření rozvolní a my zde budeme moci maminky a tatínky s dětmi pozvat, tak aby si komunitní centrum Puntík užili. V plánu je také připravovat programy pro děti, které je mohou zabavit, rozvíjet i vzdělávat, a to vše ve spolupráci se Střediskem volného času a maminkami,“ doplnil místostarosta Jan Kučera.

Komunitní centrum se podařilo vybavit díky výhře v soutěži Obec přátelská v rodině. Její součástí byl také šek na 1,5 milionu korun, které město využilo pro aktivity na podporu rodin s dětmi.

Foto: město Rožnov pod Radhoštěm