V Třemošné se srazil vlak s osobním autem

PLZEŇSKO – Dnes krátce před jedenáctou hodinou dopoledne na železničním přejezdu bez závor v ulici Revoluční v obci Třemošná došlo k události, při které zatrne. Střetl se tam regionální vlak s osobním autem VW Sharan.

Ve vlaku, který řídil jednatřicetiletý strojvedoucí, cestovalo 17 osob a v autě se nacházel pouze třiačtyřicetiletý řidič. Srážka, která mohla mít fatální následky, se naštěstí obešla bez zranění osob. Provoz na trati však musel být po dobu šetření nehody uzavřen.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo byla mimo jiné přivolána drážní inspekce. „Alkohol byl u strojvedoucího a řidiče vyloučen provedenou dechovou zkouškou. Dále přivolaní policisté územního odboru Plzeň-venkov na místě zajistili maximální počet stop, provedli ohledání místa dopravní nehody a pořídili fotodokumentaci. Provoz na komunikaci nebyl omezen. Dopravní nehodu si pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení na místě převzali kriminalisté z Plzeň-venkov. Příčina a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Zdroj: PČR