VIDEO: Ukradl seniorce z vozíku kabelku. Policisté hledají muže a ženu z videozáznamu

ilustrační foto

BRNO – Brněnští kriminalisté pátrají po zatím neznámém pachateli, který okradl devětasedmdesátiletou ženu. Z kabelky, kterou měla položenou v nákupním vozíku, vzal peněženku s platební kartou. Krádež se stala 15. prosince v obchodě v Brně-Líšni.

Policie o případu informovala v pondělí, kdy zveřejnila videozáznam z obchodu. Na záběrech je vidět pěkně oblečený pár mladých lidí s kočárkem. Když se ocitli v blízkosti nákupního vozíku seniorky, kabelka zjevně upoutala mužovu pozornost. Krádež mu ale vyšla až o chvíli později na druhý pokus, když se seniorka zrovna nedívala. Muž našel v peněžence 1000 korun a platební kartu, kterou během 45 minut dokázal ještě sedmkrát použít při placení. „V souvislosti s tímto případem se brněnští policisté obrací na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při zjištění totožnosti muže a ženy z videozáznamu. Žena s kočárkem, která muže doprovázela, je důležitou svědkyní a mohla by přispět k odhalení pachatele. Informace k osobám na videozáznamu prosím sdělte policistům na bezplatnou tísňovou linku 158,“ vyzvala policejní mluvčí Petra Hrůzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.