Do fakultky v Olomouci jinudy. Nový vjezd uleví dopravě a přináší nová parkovací místa

OLOMOUC – Nový vjezd do Fakultní nemocnice (FN) Olomouc z ulice Hněvotínská spolu s navazujícími parkovacími místy dnes symbolicky otevřeli zástupci Fakultní nemocnice Olomouc a statutárního města Olomouc. Nový vjezd stojí o několik desítek metrů výše nad stávajícím vjezdem do areálu v téže ulici. Měl by výrazně přispět ke zklidnění provozu ve frekventovaném úseku Hněvotínské ulice kolem největšího zdravotnického zařízení na střední Moravě.

Součástí stavby nového vstupu pro chodce a vjezdu pro automobily do areálu fakultní nemocnice z Hněvotínské ulice bylo rozšíření stávající komunikace, doplnění levého odbočovacího pruhu do nového vjezdu a vybudování ochranných ostrůvků pro pěší. Nezapomnělo se ani na odvodnění komunikace, veřejné osvětlení a instalaci automatických závor včetně kamerového dohledu. Nový vjezd zavede motoristy nejkratší cestou k centrálnímu parkovišti nemocncee, navíc další dvě parkovací plochy pro návštěvníky i zaměstnance jsou umístěny bezprostředně za ním.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„V areálu naší nemocnice byly doposud pro motoristy k dispozici dva vjezdy z ulic Hněvotínská a I. P. Pavlova a celkem 842 parkovacích míst. Touto stavební akcí přibylo dalších zhruba 300 míst na dvou plochách využitelných pro parkování u Fakulty zdravotnických věd a v bývalém areálu firmy Balus. V rámci zvýšení komfortu pro motoristy z řad pacientů, návštěvníků a zaměstnanců bez dlouhodobých vjezdových karet byly během první poloviny roku přidány čtyři nové platební automaty, jichž je nyní celkem sedm. Všechny navíc umožňují hradit vjezd do areálu pomocí platební karty,“ přiblížil vedoucí Odboru investic FN Olomouc František Valíček.

Zároveň vzniklo i 40 nových parkovacích míst na nově vybudovaném parkovišti zdarma pro občany, kteří bydlí v těsné blízkosti nemocnice. Přilehlé ulice v okolí jsou totiž často plné kvůli parkování návštěvníků nebo zaměstnanců nemocnice.  Nový vjezd je společnou investici nemocnice (14,73 milionu korun bez DPH) a statutárního města Olomouce (3,71 milionu korun bez DPH). Stavební práce trvaly zhruba pět měsíců.

Foto ze stavby nového vjezdu