Město podpoří dietní stravování ve školách

Ilustrační foto

BRNO – Radní města podali návrh na poskytnutí dotace na stravování pro žáky s bezlaktózovými nebo bezlepkovými dietami, kteří navštěvují mateřské a základní školy zřizované Brnem a jeho městskými částmi. Pokud rozhodnutí schválí zastupitelé, příspěvek v hodnotě 2 milionů korun bude rozdělen mezi více než čtyřicet zařízení.

„Příprava dietních pokrmů pro žáky s různorodými potravinovými omezeními je nesnadná, proto město poskytne podporu jednotlivým školám a školským zařízením, které se jejich přípravě věnují,“ vysvětlila primátorka Markéta Vaňková. Příspěvek 2 miliony korun je vyčleněn na nákup speciálních kuchyňských pomůcek, odborné literatury nebo další vzdělávání personálu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pokud v roce 2021 bude škola vydávat 1-2 jídla denně, dostane příspěvek 2000 korun měsíčně. Při vydávání 3-4 porcí to budou 4000, pokud jídelna vaří víc než 5 porcí jídla, získá 5000. Celkové náklady pro všechny školy jsou 200 tisíc korun měsíčně. Podpora bude letos vyplácena 43 školám celých deset měsíců. Brno podporuje dietní stravování již od roku 2018.