Mladík nerespektoval zákaz vjezdu, poté zaútočil na strážníka a zranil ho

Ilustrační foto

BRNO – Poté, co mladík vjel do zákazu vjezdu a navíc zaparkoval na chodníku, ho dostihla hlídka městské policie. K té se však choval agresivně, několikrát se snažil utéct a nakonec zranil jednoho ze strážníků. Případ dořeší republiková policie.

Muž v centru města projel z Rooseveltovy ulice do Divadelní a odstavil auto na chodníku. „Strážníci ho upozornili na porušení dopravních předpisů a po vystoupení ho požádali o předložení osobních dokladů,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. To se mladíkovi ale nelíbilo, odmítal spolupracovat, na hlídku křičel a snažil se dostat zpět do auta. Poté se pokusil utéct. Muži zákona proto museli muže zastavit s použitím donucovacích prostředků. Agresivní jednadvacetiletý muž na ně ale zaútočil, kopal kolem sebe, napřahoval se pěstmi a jednoho z nich udeřil loktem do obličeje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po zatknutí muže předala hlídka republikové policii k dalšímu šetření. Je nyní podezřelý z trestného činu. Strážník musel odjet na ošetření do nemocnice, měl poranění v obličeji, odřeniny na nohou a stěžoval si na bolest hlavy. Nyní je v pracovní neschopnosti.