Naboural auta i zeď. Opilý cizinec způsobil na Znojemsku škodu za 50 tisíc

ilustrační foto

ZNOJMO – Nabouraná auta a poničená zeď se škodou za 50 tisíc korun. To všechno způsobil opilý řidič v sobotu ráno v malé obci na Znojemsku.

Policisty tam na několik hodin zaměstnal šestatřicetiletý podnapilý cizinec. Při rychlém průjezdu zatáčkou nezvládl vypůjčený vůz, přejel do protisměru a silně narazil do zaparkované dodávky. Z místa nehody se pokusil bleskově ujet. Jakmile ale zařadil zpátečku, vjel na chodník a naboural do zdi rodinného domku. Pak se on i jeho spolujezdec snažili uprchnout po svých. Naštěstí ho zanedlouho vypátrali dopravní policisté. Těm cizinec nadýchal 2,5 promile alkoholu. Navíc policisté zjisili, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz a že se svým kumpánem u nás pobýval nelegálně. „Oba z místa zákonitě putovali do policejní cely, kde se bude rozhodovat o jejich vyhoštění. Nyní je šofér prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení může být navíc potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.